Tarayıcınız güncel değil!

Sitemizin tüm özelliklerinden yararlanabilmek için tarayıcınızı güncelleyin.Şimdi Güncelle

×

Zengin ve parlak ana renklerin, koyu ve karakterli siyah çizgilerin, akıcı hatların ve resimde kinetik hareketlerin yaratıcısı olarak bilinen Alfred Alexander Gockel, 1952 yılında Almanya’da doğdu. Henüz çok küçük yaşlardayken renklerin büyüsüne kendini kaptıran ressamın ilk eseri 8 yaşındayken yayınlandı. Politeknik alanında eğitim gören ressam, tasarım alanında çalışırken etkileri tablolarına da yansıyan tipografi ve grafik tasarıma ağırlık verdi. Her eserinde ortaya koyduğu karakteristik tarzı zayesinde porselen, halı ve spor malzemesi tasarımlarına esin kaynağı oldu.

1983 yılında eşiyle birlikte Avant Art isimli yayın şirketini kurdu ve 2006 yılına kadar eserlerinin 100 milyon üzerindeki reprodüksiyonunu sattı. Tablolarını yaparken boya haricinde, katran gibi orijinal malzemeler de kullanan ressamın en önemli özelliklerinde biri de sergileri esnasında canlı performanslar yapmaktan hoşlanması. Devasa kanvasların üzerinde gerçekleştirdiği ve bazen iki eliyle birden resim yaparak gerçekleştirdiği bu canlı gösteriler izleyenleri büyülemeye ve sergiye katılanlara resim sanatı üzerine kısa ustalık dersleri sunmaya devam ediyor.

Alfred Gockel’in karakteristik özellikler taşıyan tablolarının reprodüksiyonlarına sitemizden ulaşabilir ve evinizi dekora ederken bu büyük ustanın eserlerinden faydalanabilirsiniz.