Alfred Gockel’in karakteristik özellikler taşıyan kanvas tablolarının reprodüksiyonlarına sitemizden ulaşabilir ve evinizi dekore ederken bu büyük ustanın eserlerinden faydalanabilirsiniz.

Zengin ve parlak ana renklerin, koyu ve karakterli siyah çizgilerin, akıcı hatların ve resimde kinetik hareketlerin yaratıcısı olarak bilinen Alfred Alexander Gockel, 1952 yılında Almanya’da doğdu. Henüz çok küçük yaşlardayken renklerin büyüsüne kendini kaptıran ressamın ilk eseri 8 yaşındayken yayınlandı. Politeknik alanında eğitim gören ressam, tasarım alanında çalışırken etkileri tablolarına da yansıyan tipografi ve grafik tasarıma ağırlık verdi. Her eserinde ortaya koyduğu karakteristik tarzı zayesinde porselen, halı ve spor malzemesi tasarımlarına esin kaynağı oldu.

Tablolarını yaparken boya haricinde, katran gibi orijinal malzemeler de kullanan ressamın en önemli özelliklerinde biri de sergileri esnasında canlı performanslar yapmaktan hoşlanması. Devasa kanvasların üzerinde gerçekleştirdiği ve bazen iki eliyle birden resim yaparak gerçekleştirdiği bu canlı gösteriler izleyenleri büyülemeye ve sergiye katılanlara resim sanatı üzerine kısa ustalık dersleri sunmaya devam ediyor.